Looking for a large quantity of STBU1000410? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | STBU1000410 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 1 TB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA USM |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | Portable |
| Drive Width | 2.5" |
| Height | 0.6" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 5.34 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no STBU1000410. Or Request a Quote below: