Looking for a large quantity of STCR5000101? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | STCR5000101 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Network Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 5 TB |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | External |
| Height | 1.9" |
| Width | 9.3" |
| Depth | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 2.53 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no STCR5000101. Or Request a Quote below: