Looking for a large quantity of STCV2000100? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | STCV2000100 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Network Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 2 TB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Gray |
| Drive Type | External |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 9.59 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no STCV2000100. Or Request a Quote below: