Looking for a large quantity of STDA4000100? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | STDA4000100 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 4 TB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Portable |
| Height | 4.6" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 0.9" |
| Weight (Approximate) | 10.80 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no STDA4000100. Or Request a Quote below: