Looking for a large quantity of STDT6000100? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | STDT6000100 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 6 TB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Desktop |
| Drive Width | 3.5" |
| Height | 7.1" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 1.6" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no STDT6000100. Or Request a Quote below: