Looking for a large quantity of SM-3803? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SM-3803 |
| Brand Name | SecurityMan |
| Product Type | Dummy Camera |
| Technical Information | |
| Flash LED | Yes |
| Artificial Connectivity | Cable |
| Features | Weather Resistant |
| Battery Information | |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Built-in | No |
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.9" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 10.62 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Indoor Outdoor |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SM-3803. Or Request a Quote below: