Looking for a large quantity of CE-AD0112-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CE-AD0112-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | USB Hub/FlashCard Reader |
| Technical Information | |
| Host Interface | Micro USB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | External |
| Height | 1.2" |
| Width | 2.2" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 0.48 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CE-AD0112-S1. Or Request a Quote below: