Looking for a large quantity of CE-H21F11-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CE-H21F11-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | Audio/Video Switchbox |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Number of Input Devices Supported | 4 |
| Number of Displays Supported | 4 |
| Video | |
| Graphics Modes | WUXGA |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Scan Format | 1080p |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI In | Yes |
| Connectivity (RJ-45) | Yes |
| Number of Connectivity (RJ-45) Ports | 5 |
| Number of HDMI Inputs | 4 |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Maximum Operating Distance | 200 ft |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 5.1" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 1.7" |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CE-H21F11-S1. Or Request a Quote below: