Looking for a large quantity of CE-VG0U11-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CE-VG0U11-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | Transceiver/Media Converter |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 3 |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1.3" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CE-VG0U11-S1. Or Request a Quote below: