Looking for a large quantity of JK-WR0912-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JK-WR0912-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution | 1000 dpi |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Physical Characteristics | |
| Color | Red |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 2.56 oz |
| Miscellaneous | |
| Assembly Required | No |
| Environmentally Friendly | No |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JK-WR0912-S1. Or Request a Quote below: