Looking for a large quantity of JU-H40911-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JU-H40911-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | USB Hub |
| Technical Information | |
| Host Interface | USB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 2.0 Ports | 5 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | External |
| Height | 0.9" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 0.6" |
| Weight (Approximate) | 1.12 oz |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JU-H40911-S1. Or Request a Quote below: