Looking for a large quantity of CB-H20E11-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CB-H20E11-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | Video Adapter |
| Technical Information | |
| Adapter Type | HDMI/VGA |
| Connector on First End | 1 x 19-pin HDMI Male Digital Audio/Video |
| Connector on Second End | 1 x 15-pin HD-15 Female VGA |
| Physical Characteristics | |
| Color |
Black Blue |
| Material |
Plastic Rubber |
| Height | 1" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 0.64 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CB-H20E11-S1. Or Request a Quote below: