Looking for a large quantity of CE-VG0M12-S1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CE-VG0M12-S1 |
| Brand Name | SIIG |
| Product Type | Signal Converter |
| Technical Information | |
| Functions | Video Conversion |
| Maximum Resolution | 1600 x 1200 |
| Platform Supported | PC |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| Audio Line In | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Mountable |
| Height | 0.9" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 5.60 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CE-VG0M12-S1. Or Request a Quote below: