Looking for a large quantity of EVIH100VW? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | EVI-H100V/W |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Surveillance Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | Exmor CMOS |
| Color Supported | Color |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 4.70 mm |
| Maximum Focal Length | 94 mm |
| Optical Zoom | 20x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.5" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 3.42 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no EVIH100VW. Or Request a Quote below: