Looking for a large quantity of SNCVB635? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SNCVB635 |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | Exmor CMOS |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Effective Camera Resolution | 2.4 Megapixel |
| Video | |
| Video Formats | H.264 |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.9" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 5.7" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SNCVB635. Or Request a Quote below: