Looking for a large quantity of SNCWR600? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SNCWR600 |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | Exmor CMOS |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Effective Camera Resolution | 1.4 Megapixel |
| Video | |
| Video Formats | H.264 |
| Maximum Video Resolution | 1280 x 720 |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 4.30 mm |
| Maximum Focal Length | 129 mm |
| Optical Zoom | 30x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Dome |
| Height | 8.1" |
| Diameter | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SNCWR600. Or Request a Quote below: