Looking for a large quantity of VFA49R1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VFA49R1 |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Filter Adapter |
| Technical Information | |
| Lens Mount Thread Size | 49 mm |
| Application/Usage |
Camera Lens |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material |
Aluminum Plastic Polycarbonate |
| Diameter | 2.1" |
| Length | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 0.42 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VFA49R1. Or Request a Quote below: