Looking for a large quantity of SFG2UX2/TQ? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SFG2UX2/TQ |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | SDXC |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Maximum Read Speed | 94 MB/s |
| Maximum Write Speed | 70 MB/s |
| Speed Class Rating | Class 10/UHS-I (U3) |
| Physical Characteristics | |
| Width | 0.9" |
| Thickness | 82.7 mil |
| Length | 1.3" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SFG2UX2/TQ. Or Request a Quote below: