Looking for a large quantity of LMD-1510W? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | LMD-1510W |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | WXGA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | CCFL |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Contrast Ratio | 10,000,000:1 |
| Audio | |
| Speakers | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | Speaker |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 40 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Height | 11" |
| Width | 14.9" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 12.79 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no LMD-1510W. Or Request a Quote below: