Looking for a large quantity of SDX3100CA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDX3100CA |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Data Cartridge |
| Technical Information | |
| Tape Technology | AIT-3 |
| Compressed Storage Capacity | 260 GB |
| Native Storage Capacity | 100 GB |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.6" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 2.65 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDX3100CA. Or Request a Quote below: