Looking for a large quantity of BRCZ700? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BRCZ700 |
| Brand Name | Sony |
| Product Type | Surveillance Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 3.90 mm |
| Maximum Focal Length | 78 mm |
| Optical Zoom | 20x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
| Height | 9.8" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 9.4" |
| Weight (Approximate) | 9.92 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BRCZ700. Or Request a Quote below: