Looking for a large quantity of SPI400A8BB-B204-R2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SPI400A8BB-B204-R2 |
| Brand Name | Sparkle Power |
| Product Type | Power Supply |
| Technical Information | |
| Efficiency | 85% |
| Number of Fans | 1 |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Number of +12V Rails | 2 |
| Output Voltage |
3.3 V DC @ 21 A 5 V DC @ 20 A 12 V DC @ 16 A -12 V DC @ 500 mA 5 V DC @ 3 A |
| Output Power | 400 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 3.4" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 5.5" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
80 Plus Bronze TÜV RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SPI400A8BB-B204-R2. Or Request a Quote below: