Looking for a large quantity of ST4CU424? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ST4CU424 |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
Tablet PC Smartphone iPhone iPad USB Device |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Power | 48 W |
| Maximum Output Current | 9.60 A |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1.29 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ST4CU424. Or Request a Quote below: