Looking for a large quantity of ST7CU35122? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ST7CU35122 |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
USB Device Smartphone Tablet PC iPhone iPad |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage |
12 V DC 5 V DC |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.8" |
| Depth | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 4.48 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ST7CU35122. Or Request a Quote below: