Looking for a large quantity of SV1108IPEXEU? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SV1108IPEXEU |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 1 |
| Number of Remote Users Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1600 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| PS/2 Port | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of PS/2 Ports | 4 |
| Number of USB Ports | 4 |
| Number of VGA Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 7.9" |
| Weight (Approximate) | 1.08 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SV1108IPEXEU. Or Request a Quote below: