Looking for a large quantity of SV211HDUA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SV211HDUA |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of USB Ports | 3 |
| Number of HDMI Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 14.10 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SV211HDUA. Or Request a Quote below: