Looking for a large quantity of SV431USBDDM? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SV431USBDDM |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 4 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1440 |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of USB Ports | 4 |
| Number of VGA Ports | 5 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 10.8" |
| Weight (Approximate) | 2.50 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SV431USBDDM. Or Request a Quote below: