Looking for a large quantity of ST7300U3M? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ST7300U3M |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | USB Hub |
| Technical Information | |
| Host Interface | USB |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 7 |
| Number of USB 3.0 Ports | 7 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | External |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.7" |
| Length | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 4.70 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ST7300U3M. Or Request a Quote below: