Looking for a large quantity of POEINJ2GI? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | POEINJ2GI |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | PoE Injector |
| Power Description | |
| Maximum Output Voltage | 50 V |
| Maximum Output Power | 30 W |
| Interfaces/Ports | |
| Input Ports | 1 |
| Output Ports | 2 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 1" |
| Width | 2.8" |
| Length | 3.7" |
| Miscellaneous | |
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no POEINJ2GI. Or Request a Quote below: