Looking for a large quantity of SNK-P0051AP4? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SNK-P0051AP4 |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Type | Cooling Fan/Heatsink |
| Fan Information | |
| Fan Speed (rpm) | 3800 rpm |
| Noise Levels | 38 dB(A) |
| Heatsink Information | |
| Compatible Processor Socket |
Socket H2 LGA-1155 Socket H3 LGA-1150 Socket R LGA-2011 |
| Physical Characteristics | |
| Material |
Copper Base Aluminum Fin Aluminum Heat Pipe |
| Heatsink Height | 5.04" |
| Heatsink Width | 3.66" |
| Heatsink Depth | 4.13" |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Processor |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SNK-P0051AP4. Or Request a Quote below: