Looking for a large quantity of CSE-721TQ-250B? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CSE-721TQ-250B |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Type | Server Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported | Mini ITX |
| Number of Fans Installed | 1 |
| Installed Fan Size | 4.72" |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
| Number of External 3.5" Bays | 4 |
| Number of Internal 2.5" Bays | 2 |
| Number of Total Expansion Bays | 7 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Power Supply Wattage | 250 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | Mini-tower |
| Height | 9.5" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 11" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CSE-721TQ-250B. Or Request a Quote below: