Looking for a large quantity of CSE-826BAC4-R920LPB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CSE-826BAC4-R920LPB |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Type | Server Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
EATX ATX |
| Number of Fans Supported | 8 |
| Number of Fans Installed | 3 |
| Installed Fan Size | 3.15" |
| Bays | |
| Number of External 3.5" Bays | 12 |
| Number of Total Expansion Bays | 12 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Power Supply Wattage | 920 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 25.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CSE-826BAC4-R920LPB. Or Request a Quote below: