Looking for a large quantity of SBE-720F-R90? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SBE-720F-R90 |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Type | Blade Server Case |
| Technical Information | |
| Number of Fans Supported | 16 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Number of Power Supplies Supported | 4 |
| Number of Power Supplies Installed | 4 |
| Power Supply Wattage | 3 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height | 12.1" |
| Width | 18.5" |
| Depth | 29" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SBE-720F-R90. Or Request a Quote below: