Looking for a large quantity of P3TDL3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P3TDL3 |
| Brand Name | Supermicro |
| Product Type | Server Motherboard |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Broadcom |
| Chipset Model | Serverset III LE |
| Total Processor Supported | 2 |
| Processor Socket | Socket PGA-370 |
| Processor Supported | Pentium III |
| Memory | |
| Number of Memory Slots | 4 |
| Maximum Memory | 4 GB |
| Memory Speed Supported |
133 MHz 100 MHz |
| Memory Technology | SDRAM |
| I/O Controller | |
| Controller Type |
Floppy Controller Ultra160 SCSI Ultra ATA |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Onboard Interfaces | |
| Total Number of Onboard USB Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Width | 12" |
| Depth | 10.3" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P3TDL3. Or Request a Quote below: