Looking for a large quantity of CL-NBK61031? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CL-NBK61031 |
| Brand Name | SYBA Multimedia |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
Notebook Smartphone Tablet PC MP3 Player |
| Universal Adapter | Yes |
| Multiple Power Tips | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage |
5 V DC 10 V DC 12 V DC 14 V DC 15 V DC 16 V DC 18 V DC 18.5 V DC 19 V DC 19.5 V DC 20 V DC 22 V DC 24 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Maximum Output Current | 5 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 10" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CL-NBK61031. Or Request a Quote below: