Looking for a large quantity of VL520B1N2U? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VL520B1N2U |
| Brand Name | Thermaltake |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported | Mini ITX |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 1 |
| Number of External 3.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 1 |
| Number of Total Expansion Bays | 3 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Power Supply Wattage | 220 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 5.1" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 6.83 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VL520B1N2U. Or Request a Quote below: