Looking for a large quantity of VN85521N2U? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VN85521N2U |
| Brand Name | Thermaltake |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
ATX Micro ATX |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 3 |
| Number of External 3.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 6 |
| Number of Total Expansion Bays | 10 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 7 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Power Description | |
| Power Supply Installed | Yes |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Power Supply Wattage | 500 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Form Factor | Mid-tower |
| Height | 16.5" |
| Width | 7.2" |
| Depth | 17.6" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VN85521N2U. Or Request a Quote below: