Looking for a large quantity of VP600M1W2N? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VP600M1W2N |
| Brand Name | Thermaltake |
| Product Type | Computer Case |
| Technical Information | |
| Motherboard Supported |
Micro ATX ATX |
| Number of Fans Supported | 4 |
| Number of Fans Installed | 3 |
| Bays | |
| Number of External 5.25" Bays | 4 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 5 |
| Power Description | |
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Form Factor | Mid-tower |
| Height | 20.3" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 20.5" |
| Weight (Approximate) | 19.62 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VP600M1W2N. Or Request a Quote below: