Looking for a large quantity of PA5084C-1AC3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PA5084C-1AC3 |
| Brand Name | Toshiba |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Power | 180 W |
| Maximum Output Current | 9.50 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.7" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 3.4" |
| Weight (Approximate) | 1.94 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PA5084C-1AC3. Or Request a Quote below: