Looking for a large quantity of PA1556U-1BLK? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PA1556U-1BLK |
| Brand Name | Toshiba |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Folio |
| Maximum Screen Size Supported | 8" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Durability | Scratch Resistant |
| Height | 8.3" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 0.6" |
| Weight (Approximate) | 4.73 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PA1556U-1BLK. Or Request a Quote below: