Looking for a large quantity of HDTB220XK3CA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | HDTB220XK3CA |
| Brand Name | Toshiba |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 2 TB |
| Drive Performance | |
| Spindle Speed (rpm) | 5400 |
| Buffer | 8 MB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Portable |
| Height | 0.8" |
| Width | 3.1" |
| Depth | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 7.80 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no HDTB220XK3CA. Or Request a Quote below: