Looking for a large quantity of HDTD210XS3E1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | HDTD210XS3E1 |
| Brand Name | Toshiba |
| Product Type | Hard Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 1 TB |
| Drive Performance | |
| Spindle Speed (rpm) | 5400 |
| Buffer | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Silver |
| Drive Type | External |
| Form Factor | Portable |
| Height | 0.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.2" |
| Weight (Approximate) | 5.47 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no HDTD210XS3E1. Or Request a Quote below: