Looking for a large quantity of DVR16-480-120? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DVR16-480-120 |
| Brand Name | Toshiba |
| Product Type | Video Surveillance System |
| Technical Information | |
| System Components | Digital Video Recorder |
| Storage | |
| Hard Drive | 120 GB |
| Video | |
| Video Formats | Motion JPEG |
| Video System |
NTSC PAL |
| Maximum Resolution | 720 x 576 |
| Frame Rate | 480 |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 21.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DVR16-480-120. Or Request a Quote below: