Looking for a large quantity of TS16GJF820G? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TS16GJF820G |
| Brand Name | Transcend |
| Product Type | Flash Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Color | Gold |
| Height | 0.3" |
| Width | 0.7" |
| Length | 2" |
| Weight (Approximate) | 0.25 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TS16GJF820G. Or Request a Quote below:
Orders for Transcend parts are final, non-refundable and non-cancellable. Please be sure to verify that you are buying the correct Transcend part. If you need assistance please call us at 1-800-821-3354.
Please consult your system manual for compatibility.