Looking for a large quantity of SI-IES-1200-LRT? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SI-IES-1200-LRT |
| Brand Name | Transition Networks |
| Product Type | PoE Injector |
| Power Description | |
| Input Voltage |
24 V DC 48 V DC |
| Maximum Output Power | 30 W |
| Interfaces/Ports | |
| Input Ports | 1 10/100/1000Base-T |
| Output Ports | 1 10/100/1000Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Mount Type | DIN Rail/Wall Mountable |
| Height | 5.5" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 3.7" |
| Miscellaneous | |
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
WEEE RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SI-IES-1200-LRT. Or Request a Quote below: