Looking for a large quantity of S3220-1017-NA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | S3220-1017-NA |
| Brand Name | Transition Networks |
| Product Type | Transceiver/Media Converter |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of SC Ports | 1 |
| Media & Performance | |
| Maximum Distance Supported | 49.71 Mile |
| Network & Communication | |
| Network Technology |
10/100/1000Base-T 1000Base-BX |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 6.5" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no S3220-1017-NA. Or Request a Quote below: