Looking for a large quantity of S6110-1029-A2-NA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | S6110-1029-A2-NA |
| Brand Name | Transition Networks |
| Product Type | Data Multiplexer |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Network Technology Supported | T1/E1/J1 |
| Maximum Data Transfer Rate | 100 Mbit/s |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.8" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 6.5" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no S6110-1029-A2-NA. Or Request a Quote below: