Looking for a large quantity of TK-215I? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TK-215I |
| Brand Name | TRENDnet |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Number of Remote Users Supported | 2 |
| Maximum Operating Distance | 60" |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 12.35 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TK-215I. Or Request a Quote below: