Looking for a large quantity of TK-222DVK? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TK-222DVK |
| Brand Name | TRENDnet |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1600 |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| DVI | Yes |
| Number of USB Ports | 6 |
| Number of DVI Ports | 3 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.8" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 1.29 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TK-222DVK. Or Request a Quote below: