Looking for a large quantity of TV-IP310PI? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | TV-IP310PI |
| Brand Name | TRENDnet |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Effective Camera Resolution | 3 Megapixel |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 Motion JPEG |
| Maximum Video Resolution | 2048 x 1536 |
| Lens | |
| Maximum Focal Length | 4 mm |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 4" |
| Width | 4.6" |
| Length | 7" |
| Weight (Approximate) | 13.23 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
REACH WEEE RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no TV-IP310PI. Or Request a Quote below: